Na co můžete dotaci získat
Předkládané projektové záměry musí být zaměřeny na implementaci reálných opatření (in situ) pro zlepšování stavu ekosystémů a ochranu biodiverzity. Zejména by se mělo jednat o tato opatření:
• pilotní a demonstrační projekty s ukončeným výzkumem nebo končící víceleté projekty, jež jsou zapsány v Informačním systému výzkumu, experimentálního vývoje a inovací, podporované z veřejných prostředků ČR;
• pilotní a demonstrační projekty, které nejsou běžně realizovány a financovány z veřejných prostředků ČR nebo jsou realizovány v obdobných ekosystémových podmínkách v zahraničí, v odlišných přírodních podmínkách a prostředí a slouží jako přenos příkladu dobré praxe do podmínek ČR nebo odlišných ekosystémů;
• podpora ostatních inovativních prvků, které nemohou být předmětem podpory Operačního programu životního prostředí a které mají prokazatelný přínos z pohledu zlepšování stavu ekosystémů a ochrany biodiverzity.
Jak dotační výzva probíhá
Výzva je vypsána jako dvoukolová.
- V prvním kole výzvy budou posouzeny projektové záměry. Ty záměry, které budou expertní komisí doporučeny k podpoře, mohou být následně žadatelem předloženy do druhého kola výzvy formou standardní žádosti o finanční podporu.
- Do druhého kola výzvy budou předkládány již kompletní žádosti vycházející z doporučených projektových záměrů prvního kola výzvy, případně upravené dle doporučení expertní komise.
Kdo může žádat
Veškeré subjekty a organizace založené jako právnické osoby na území České republiky (tj. veřejné, soukromé, komerční, nekomerční a nevládní neziskové organizace).
Výše dotace
5 200 000 – 26 000 000 Kč (200,000 – 1,000,000 eur)
Maximální míra podpory činí 90 % celkových způsobilých výdajů.
Termíny podání projektových záměrů
8. dubna 2021 (12:00 hod) – 11. června 2021 (12:00 hod)
Jak podat projektový záměr
Elektronicky prostřednictvím Agendového informačního systému SFŽP (AIS SFŽP) z internetových stránek: zadosti.sfzp.cz.
Přečtěte si, jak podat žádost krok za krokem
Upozorňujeme žadatele, že na instruktážním videu pro systém AIS SFŽP ČR je popsán postup primárně pro Národní program Životní prostředí a pro výzvy z Norských fondů je třeba vkládat dokument „Podrobný popis projektového záměru“ přímo jako soubor a nikoliv jako dokument generovaný ze šablony, kterou Vám systém nabízí. Jedná se o nastavení systému AIS SFŽP ČR a tato šablona není pro výzvy z Norských fondů relevantní.
Povinné přílohy
První kolo výzvy: předkládání projektových záměrů
Povinné přílohy projektového záměru:
- pokud je relevantní, tak dohoda o partnerství, její návrh či oznámení záměru spolupráce (Letter of Intent) v souladu s kapitolou č. 1 výzvy,
- projektový záměr zpracovaný samostatně dle závazné osnovy (viz příloha č. 1 výzvy).
Druhé kolo výzvy: dopracování projektového záměru do podoby žádosti o podporu
Povinné přílohy žádosti:
- doklad o vedení bankovního účtu,
- komunikační plán projektu,
- pokud je relevantní, tak pověření statutárním zástupcem k podání žádosti,
- pokud je relevantní, dohoda o partnerství, její návrh či oznámení o záměru spolupráce (Letter of Intent) v souladu s kapitolou č. 1 výzvy,
- je-li relevantní, žadatel předloží také projektovou či obdobnou dokumentaci prokazující technické řešení navrhovaného opatření či plánovaný rozpočet projektu.
Kompletní podmínky dotační výzvy naleznete níže v textu výzvy.
Kontakt pro dotazy
Případné dotazy zasílejte na adresu: norwaygrants@sfzp.cz.